Sektörde oluşabilecek şikayetleri değerlendirmek üzere bir ihbar Hattı uygulaması yapılacak ve gerek Organizasyon firmaları, Gerekse Müşteriler şikayet, görüş ve düşüncelerini değerlendirme adına oda ihbar Hattından Düşüncelerini ve şikayetlerini iletebilecektir.
Sektörümüz dışında olan kişi ve firmaların Organizasyon Yapmalarının tespitinde ,
Firmaların kendi iş amaçlarının dışında Sektörün Menfaatlerinin dışında ve Davranışlarında
Müşteriler ile yaşadıkları ve kendi aralarında çözemedikleri sorunlar karşısında
Yetki belgesiz iş yapanlar ile karşılaşıldığında
Vergi levhasız iş yapanlar ile karşılaşıldığında
Sektör dışı çalışanlar ( çiçekçiler, fotoğrafçılar, catering firmaları) gibi sektörümüzün dışında olupta yetki belgesi bulunmayan firmalar ve kişilerle karşılaşıldığında.
Oteller ve diğer çalışma alanlarımızda yetki belgesi bulunmadan çalışanlarla karşılaşıldığında.
Ve benzeri durumlarda oda ihbar hattı kullanılabilecektir.

A) İhbar Kanalları Hem Telefon Hemde İnternet Sayfası Üzerinden Takip Edilecektir.
B) İhbarı Veren Kişilerin Kimlikleri Tamamen Gizli Tutulacak Ve Bunu Sadece Odamızda Bulunan Yetkililer Bilecektir. Kişi Bilgilerinin Dışarı Sızması veya Üçüncü Şahıslara Paylaşılması Durumunda Bilgi Paylaşan Kişi Ve Kişiler Hakkında Gerekli Yasal İşlemler Yapılacaktır.
C) Gelen İhbarlar Denetim Ekipleriyle Paylaşılacak, Denetim Ekipleri Gelen İhbarlar Doğrultusunda Gerekli Olan Çalışmaları Yapacaktır.
D) Vergi Levhasız Çalışan Firma İhbarında, Vergi Dairesi İle İletişim Kurularak Ordan Destek İstenecek Ve aynı Zamanda Bölgenin Kolluk Kuvvetini Kullanarak Verilen Adrese Baskın Yapılabilecek. Yapılan İnceleme Sonucu Usulsüzlük Tespit Edilmesinde Gerekli Olan İşlemler ve Cezai İşlemler Yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir